Argumenty pro využití SymbioCling | PALA.cz
CZ

EN

0

OBLÍBENÉ PRODUKTY

0
Porovnat
MŮJ KOŠÍK: 0,00
Do dopravy zdarma zbývá 2 420
Menu

Argumenty pro využití SymbioCling

Používání lepidla je minulostí. Budoucnost patří elektrostatice! Prozkoumejte možnosti potištění elektrostatických fólií SymbioCling.


  • Malá konkurence na trhu
  • Prostor pro zajímavější marži oproti běžným materiálům
  • Díky malému rozšíření má potenciál přivádět nové zákazníky
  • Vhodné pro krátkodobé reklamní kampaně
  • Instalace bez použití lepidla, nezanechává stopy po lepidle
  • Pro instalace není třeba vyškolený personál
  • Přilne na jakýkoliv podklad – sklo, dřevo, beton, plast, keramika aj.
  • Materiál může být opakované přemisťován
  • Výdrž na ploše 6-12 měsíců

Ofsetový tisk

Potisknutelné archy SymbioCling jsou vyrobené z polypropylenové fólie tloušťky 50mic + podkladový karton 190g nebo 220g. Povrch je nesavý, jsou vhodné především pro UV OFSETOVÝ tisk, který využívá speciální typ UV inkoustu a jeho vytvrzování se provádí pomocí UV LED lamp. Výhodou UV systému je , že LED diody nepotřebují žádnou dobu zahřívání a nedochází k vývinu tepla. Tím se snižuje pravděpodobnost deformace, a protože se materiál již dále nezahřívá lze tak snadno potiskovat substráty citlivé na teplotu. Díky UV systému dojde při tisku k okamžitému vytvrzení barev, materiál je ihned suchý a je možné ho ihned dál zpracovávat (řezání, rýhování, perforace …), jelikož nehrozí riziko poškození tisku. UV ofsetovým tiskem je tak možné potisknout i další nesavé materiály jako např. fólie, samolepky nebo čiré materiály.


Archy SymbioCling je možné potisknout také konvenčním ofsetovým tiskem. Nicméně při tisku konvenční ofsetovou technologií není po vytištění povrch potištěného archu nikdy zcela suchý, může tedy dojít k nechtěnému přenosu (otření) barvy na podkladový karton dalšího vytištěného archu a tím k poškození tisku. Tomu lze částečně předejít přidáním většího množství sušidla a také fragmentací celé zakázky na menší výrobní dávky po 50-100 arších tak, abychom dosáhli co nejmenší hmotnosti stohu vytištěných archů ve vykladači a eliminovali tak riziko otření barev a tím poškození tisků.


Pro bezproblémové zpracování jsou archy SymbioCling po obou delších okrajích opatřeny fixačními lepícími body. Toto uspořádání je při ofsetovém tisku nezbytné. Archy při ofsetovém tisku procházejí válci, lepící body fixují fólii k podkladovému archu a mezerami mezi jednotlivými lepícími body může zároveň unikat přebytečný vzduch, takže celý arch je jako celek pevný (kompaktní) a zcela rovný (plochý).

Digitální UV tisk


Pro potisk archů SymbioCling je také možné vyzkoušet digitální UV tisk (inkjet). Pozor u plošného inkjetového tisku může být problémem zvlněný povrch archu, jelikož v místě zvlnění může dojít ke kontaktu s tiskovou hlavou a rozmazání tisku. Po bezproblémový potisk je třeba odříznout cca 2 cm proužek s lepidlem (pouze na jedné straně) a celý arch následně vyhladit. Při tomto postupu by se mělo podařit zvlnění archu eliminovat.


Dalším potenciálním zdrojem potíží by mohla být příliš vysoká teplota ve stroji a na tryskách nanášejících inkoust v závislosti na typu tiskové technologie tj. buď termální nebo piezoelektrický inkoustový tisk. Tiskové archy SymbioCling jsou vyrobeny z polypropylenu, který je citlivý na vysoké teploty. Příliš vysoká teplota by mohla fólii poškodit a způsobit její zvlnění. Toto riziko při ofsetovém tisku neexistuje.


Problematičtější se jeví být termální inkoustová tisková technologie, jelikož tato technologie využívá pro nanášení inkoustu na tiskové medium teplo (tuto technologii využívá např. HP nebo Canon). Naopak bezpečnější je piezoelektrická inkoustová tisková technologie (tuto technologii využívá EPSON), která pro vytlačení inkoustu z trysek využívá elektrický proud, inkoust tak nemusí být zahříván.

Další výhodou by pak mohl být také fakt, že inkousty, které byly vyvinuty na míru pro piezo-technologii jsou na bázi ředidla a jsou extrémně rychle schnoucí což je při potisku nesavých materiálů výhodné.© 2024 PALA, s. r. o. | Všechna práva vyhrazena 

Programia - internetové obchody